31. 8. 2018

Cena

Cena a vybavení

Než dítě přihlásíte do skautu, jistě vás bude také zajímat, jaké finanční náklady je nutné vynaložit pro plnohodnotné provozování skautské činnosti. S tím souvisí i potřeba zajištění vhodného vybavení.

Cena

Zaplacením příspěvku člen Junáka – českého skauta potvrzuje každoročně své členství v organizaci a zároveň přispívá k zajištění jejího chodu. Ze strany organizace jde o důležitý zdroj financování.

Poplatky za činnost se liší v jednotlivých městech i mezi konkrétními oddíly. Záleží vždy na aktivitách, které jsou z nich hrazeny. Členské příspěvky pro rok 2024:

• za každého účastníka je nastavený jednotný registrační poplatek 700 Kč

Zároveň je možné navýšit registrační poplatek o donátorskou částku, která bude použita na chod oddílu a nákup potřebného vybavení.

• 1. donátorská kategorie – 900 Kč
  • 2. donátorská kategorie – 1100 Kč

Jak bude členský příspěvek využit?

Členský příspěvek se skládá z několika částí. Část příspěvku slouží pro pokrytí výdajů nadřízených jednotek Junáka – českého skauta.

V rámci této částky jsou děti pojištěny a dostávají pětkrát ročně časopis.

Okres Blansko zajištuje spolupráci všech podřízených středisek a komunikaci s krajem, pořádá závody a společné akce jak pro děti v oddílech,  tak i vzdělávací akce a semináře pro vedoucí, finančně přispívá na zahraniční a vzdělávací akce.

Jihomoravský kraj TGM zajišťuje spolupráci okresů a podřízených středisek a komunikaci s ústředními orgány a ostatními kraji. Také pořádá závody a vzdělávací akce. Finančně přispívá na zahraniční akce a vznik nových oddílů.

Ústředí zajišťuje řízení celé organizace s více než 58 000 členy, z členského příspěvku je např. hrazeno členství v  mezinárodních skautských organizací WOSM a WAGGGS, vydávání skautských časopisů, úrazové pojištění pro členy, pořádání celostátních akcí, zajištění vydávání skautských publikací a materiálů apod.

Zbývající část členského příspěvku bude využita v rámci našeho střediska. Členský příspěvek tvoří cca 10 % celkových příjmů střediska a umožňuje nám např. dotovat spoluúčast některých dotací, obnovovat a udržovat veškerý střediskový majetek, pořádat nejrůznější akce, nebo například doplácet peníze za výpravy, na které z nějakého důvodu nestačily poplatky za výpravy

Ostatní

• Poplatky za výpravy se pohybují přibližně od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné, vstupné), a cca 300 – 400 Kč u vícedenní akce (ubytování, doprava a strava, vstupy).
  • Cena tábora bývá kolem 3 500 Kč za dvoutýdenní tábor.
  • Seznam vybavení získají děti od vedení oddílů. Kromě tábornického vybavení je časem třeba si pořídit skautský kroj. Ten stojí přibližně 600 Kč, skautský šátek s turbánkem 70 Kč.